Батьки та діти:Батьківський комітет як бандитське угруповання.

    Що таке батьківський комітет? Ми навіть не замислюємося про те, що цей пережиток радянської влади не має ніякого правового статусу – юристам це словосполучення нічого не говорить. Тому з погляду закону члени батьківського комітету – просто злодії. Чому? Поміркуймо разом.

    У тіньовому обігу сфери шкільної освіти крутиться більше грошей, ніж у торгівлі наркотиками та зброєю, навіть у наш військовий час. Звичайно, точних цифр вам ніхто не назве, але якщо помножити кількість учнів на суму, котру з батьків щомісяця стягають так звані батьківські комітети, а тоді ще на 9 місяців навчального року та кількість шкіл, то кількості нулів на калькуляторі може ненароком і не вистачити. :) Ви ж не хочете сказати, що це відбувається легально і прозоро? Що гроші ми переводимо на банківський рахунок школи, а вона сплачує 54 % податків з прибутку?

   Звичайно, ні! Ми віддаємо готівку у такий собі фонд школи. А, власне, що таке шкільний фонд? Хто ним розпоряджається? Хто вирішує, куди саме витрачатимуться кошти, і несе за це персональну відповідальність? У кого вимагати про них звіт?

   Візитною карткою будь-якої установи вважається туалет. Тому зайдімо до шкільного туалету і, вивчивши його стан, поставмо собі запитання: «Куди поділися гроші з фонду школи?» Знайшовши відповідь на це запитання, ми зрозуміємо, кого саме обслуговує бандитське угруповання, котре очолює голова батьківського комітету. За чинним кримінальним кодексом його членів – а особливо голову – можна заарештувати двічі. :) По-перше, батьківський комітет привласнює гроші (до речі, трапляються випадки, коли з цими грошима члени батьківського комітету благополучно зникають), і навіть якщо це робиться зі шляхетною метою, то простежити подальшу долю цих коштів неможливо. По-друге, якщо фізична особа взяла в руки гроші, вона зобов’язана видати чек. Інакше це може кваліфікуватися як хабар і/або корупція.

    Звичайно, факт корупції довести складно. За чинним кримінальним кодексом давання хабарів також є злочином, тому навряд чи хтось добровільно розповість про діяльність батьківських комітетів. Хоча насправді будь-яка мама знає, кому давала гроші. :) Утім, усе одно залишається можливість притягнути членів батьківського комітету за несплату податків та невидання чека. 

   Здавалось би, ми всі знаємо, що таке порушення закону коїться у будь-якому класі будь-якої школи. І? Чому наш МВС не ворушиться? Чому нема справ? Куди дивиться прокуратура? Уже є поодинокі випадки, коли батьки офіційно звертаються до дирекції школи, скаржачись на незаконну фінансову діяльність у її межах, проте до правоохоронних органів поки що не поспішають… А проте, шановні голови так званих батьківських комітетів, ви впевнені, що на вас ще ніхто не поскаржився? :) 

    Насправді ми розуміємо, що голови батьківських комітетів є лише заручниками ситуації. Вони ж просто хотіли допомогти школі, і не їхня провина, що система, яку ми хочемо демонтувати, настільки живуча, що її звичайною лобовою атакою не візьмеш. Адже якщо ми, батьки, просто залишимо школу напризволяще, посилаючись на Конституцію, котра гарантує нашим дітям безкоштовну середню освіту, школа загнеться, та й усе. Теж не вихід…

   Тому якщо ви – член так званого батьківського комітету і у вас на цьому ґрунті почалися неприємності з законом – звертайтеся до нас. Ми допоможемо вам переформатувати ваші стосунки зі школою. :) Чинне законодавство – зокрема Закон про об’єднання громадян та Податковий кодекс – дозволяють батькам проявляти ініціативу, беручи стерно влади у власні руки, а школам – одержувати прозорий прибуток. Щоправда, такий досвід поки що є лише у членів нашого ГО, але ми готові ним ділитися. :)

Взагалі таке враження, що батьківський комітет це тільки корова-годувальниця! Ні в які інші справи та питання навчально-виховного процесу, переважну більшість батьків не доводять до відома. Чому? Кому це потрібно? І які ще повноваження ми маємо?

Як зареєструвати легальний Батьківський комітет та вести прозору законну діяльність і навіть єконимити власні кошти за рахунок легалізації.