Дошкільна освіта та виховання

Проекти з освіти, розвитку та виховання дітей дошкільного віку

Шановні батьки!

 

Ваша дитина достатньо доросла, аби відправити її до дитячого садочку і нарешті дати мамі спокій? Вітаємо! У вас починається цікавий –в китайському розумінні - період життя, а омріяний спокій може не наступити ще досить довго.

Зараз ми будемо вас лякати підводними скелями, швидкими течіями і в’язницею. Звісно я жартую! Про течії – ані слова.

Спочатку вам розкажуть, що місць в найближчому дітсадочку немає, але за деяку суму грошей обов’язково знайдуть. Потім з вас будуть періодично дерти додаткові гроші на ремонти, на іграшки, на посуд і далі за списком. Часто - без будь якого виразного пояснення.

Так, вам запропонують зробити якійсь батьківський комітет чи приєднатись до благодійного фонду, але якщо навіть поверхнево подивитись відповідне законодавство, перше виявиться незаконним (і, навіть, загрожує цілком реальними адміністративними та карними справами декому з причетних), а друге – позбавить вас будь якого контролю за подальшою долею Ваших грошей. Це перший підводний камінь, який ми допоможемо Вам обійти, зекономивши час, гроші і нерви.

Але навіть якщо з фінансовою стороною все нормалізується, це тільки початок ваших пригод!

Всі ми бажаємо одного – щоб наші діти отримували найкращий розвиток і виховання, а надалі – як наймога якіснішу освіту. Не треба бути професором педагогіки, щоб зрозуміти: наші що дошкільні заклади, що самі школи та ВИШі, не відповідають сучасним вимогам трохи менше ніж повністю.

І ось тут ми знаходимо нашу другу підводну скелю: батьки мають повне законне право (а ми вважаємо – що й обов’язок!) впливати на програму і процес розвитку своїх дітей у державних закладах освіти! Та й самі заклади (принаймні їх приміщення) знаходяться в комунальній власності, тобто у власності Громади. І заробітну плату вихователі та адміністрація садочку отримує з податків, які ви ж і сплачуєте. Але чи часто вас запрошують до обговорення процесу виховання, навчання, тощо? Чи може з вами обговорюють меню, яким будуть годувати ваших дітей? Якщо вам тут не поталанило - думаю, ми зможемо це виправити разом.

І на останок ми залишили найстрашніше питання – це відповідальність за здоров’я та безпеку Вашої дорогоцінної дитини. Хто, на вашу думку, відповідає за безпеку дітей, доки їхні батьки сумлінно працюють на благо сім’ї та Батьківщини? Няні та виховательки? Чи може адміністрація садочку? А ось і ні. Насправді, відповідальним є власник приміщення. Яке знаходиться в комунальній власності. Але у випадку, не дай боже, якоїсь халепи, ви швидко з’ясуєте, що голова району в цей час знаходився на лікарняному. Як і пожежний інспектор, санепідемлікар тощо. Так, десь там ще повинні бути страхові компанії, але їх також майже ніхто не залучає! Тобто, по факту, за безпеку Вашої дитини ніхто не відповідає! Окрім вас, звісно. І - так, ми знаємо і розповімо, як розрубати цей гордіїв вузол.